ROLLING RANKING 1ST DECEMBER 2002
- LIST
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
1 |
CADMAN Tom |
LTFC |
22175 |
4 |
2 |
ALLEN Greg |
Haverstock |
21224 |
6 |
3 |
LANE Tristan |
LTFC |
18955 |
6 |
4 |
TREDGER Dudley |
LTFC |
12253 |
6 |
5 |
AUSTIN Simon |
Haverstock |
10027 |
6 |
6 |
PAUL Graham |
Salle Paul |
9768 |
4 |
7 |
WILLIS Jonathan |
Stockport |
9688 |
6 |
8 |
STEMSON-HOWSER Chris |
LTFC |
7389 |
6 |
9 |
CHALMERS John |
Bristol Sword |
7272 |
6 |
10 |
GERRARD Alastair |
LTFC |
6752 |
6 |
NZL |
STEPHEN-SMITH Fraser |
Haverstock |
6635 |
6 |
11 |
PERITY Tony |
Bones |
6617 |
6 |
12 |
BARBASIEWICZ Philippe |
Reading |
6466 |
6 |
13 |
THOMAS Neale |
LTFC |
5912 |
6 |
14 |
BAKER Alasdair |
Meadowbank |
5910 |
4 |
15 |
LISTON George |
RAF |
5592 |
6 |
16 |
GORE Robert |
Reading |
5525 |
6 |
17 |
TAYLOR James |
Cardiff |
5409 |
6 |
18 |
BIRD Jonathan |
LTFC |
5243 |
6 |
POL |
STEPIEN Marek |
Haverstock |
5183 |
6 |
19 |
BURKHALTER Marc |
Plymouth |
4917 |
6 |
20 |
CHIN Conrad |
Edinburgh MBK |
4261 |
6 |
21 |
LEE Nicholas |
Cardiff |
3997 |
6 |
USA |
KELLY Christopher |
Haverstock |
3986 |
5 |
22 |
BERRIMAN Quentin |
Haverstock |
3862 |
2 |
23 |
BARBASIEWICZ Alain |
Reading |
3726 |
6 |
24 |
PERRY Nicholas |
Haverstock |
3720 |
6 |
25 |
BULLEN Ed |
Haverstock |
3612 |
6 |
26 |
MCKERNAN Daniel |
Meadowbank |
3490 |
6 |
27 |
MACDONALD Leslie |
Apocalypse |
3419 |
6 |
28 |
TREMEER Ross |
LTFC |
3193 |
4 |
29 |
BUZWELL Tim |
Wimbledon |
3048 |
6 |
30 |
LEAHEY John |
Apocalypse |
2891 |
6 |
31 |
DOMEK Stephen |
Salle Stretton |
2699 |
6 |
32 |
GATES Andrew |
Sway |
2606 |
6 |
33 |
STANBURY John |
Taunton |
2591 |
5 |
34 |
BELL Nick |
Haverstock |
2510 |
4 |
FRA |
GRANJON Nicolas |
Ducs Alencon |
2502 |
4 |
35 |
WEST Howard |
LTFC |
2462 |
6 |
36 |
BENNETT Tom |
RG High W |
2412 |
6 |
37 |
ALLEN David |
Stirling |
2325 |
6 |
38 |
TAYLOR Matthew |
Loughborough |
2322 |
5 |
39 |
ELVIN Roy |
Harrogate |
2184 |
6 |
FRA |
PEYRET-LACOMBE Emmanuel |
Ducs Alencon |
2179 |
3 |
FRA |
BUSNOT Nicholas |
Ducs Alencon |
2170 |
2 |
40 |
PAVADAY Andy |
Haverstock |
2118 |
6 |
41 |
SRISKANDARAJAH Satheesh |
LTFC |
2056 |
5 |
FRA |
LE BARBIER Herve |
Ducs Alencon |
2000 |
1 |
42 |
HEWETT Rob |
Stockport |
1985 |
6 |
43 |
BRADLEY Jonathan |
LTFC |
1964 |
6 |
44 |
KINGSTON Mark |
Reading |
1957 |
6 |
45 |
LAVINGTON Steve |
Taunton |
1822 |
6 |
46 |
THIRD Iain |
RCP |
1652 |
6 |
47 |
POLLARD Anton |
Haverstock |
1645 |
6 |
48 |
DODWELL Matthew |
LTFC |
1630 |
6 |
FRA |
NAVARRE Jerome |
CE Rouen |
1600 |
1 |
49 |
BUIRSKI Alex |
MPAGB |
1595 |
3 |
50 |
VERYZER Hugo |
Haverstock |
1555 |
6 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
51 |
MILLER Stephen |
Dunfermline |
1542 |
6 |
52 |
HAYNES Matt |
Apocalypse |
1385 |
6 |
53 |
BUIST David |
LTFC |
1343 |
6 |
54 |
WATT Robert |
UCL |
1315 |
6 |
FRA |
PRADON Emmanuel |
CSEA |
1300 |
3 |
55 |
AINSLEY John |
Salle Rose |
1298 |
6 |
56 |
TOWNSON Paul |
Birmingham U |
1296 |
6 |
NZL |
BROOM Ben |
St Gratien |
1292 |
1 |
57 |
ORGE Alp |
LTFC |
1281 |
6 |
58 |
ALLTON Malcolm |
Wellesbourne |
1240 |
4 |
59 |
BARNES Matt |
Reading |
1230 |
3 |
KUW |
ALAWADI Hamed |
Kuwait |
1224 |
1 |
60 |
PEARSON Andy |
Reading |
1172 |
6 |
61 |
RAJ Jeremy |
Haverstock |
1123 |
6 |
62 |
BROWN Andrew |
Wellesbourne |
1113 |
6 |
63 |
MITCHELL Paul |
Reading |
1109 |
4 |
64 |
PRIME John |
Reading |
1066 |
6 |
65 |
THOMSON Calum |
HFS |
1056 |
4 |
66 |
BUTYNSKI Jan |
Darlington |
1012 |
5 |
AUS |
MACQUEEN Jason |
RCP |
1003 |
6 |
67 |
MCKENZIE Mark |
Glasgow West End |
987 |
6 |
68 |
ROBERTSON Derek |
RCP |
980 |
6 |
69 |
ROBINSON John |
Boness |
967 |
6 |
70 |
PARRIS Tristan |
Bristol Grammar |
957 |
4 |
71 |
MARKS Simon |
Harrogate |
902 |
6 |
72 |
PERRY Tim |
Bluecoat Sch |
890 |
6 |
FRA |
CORUBLE Nicolas |
CE Rouen |
888 |
1 |
73 |
LAIGHT Simon |
USA |
885 |
2 |
74 |
GREENSIDES Chris |
Plymouth |
880 |
6 |
75 |
KINGSTON Stephen |
Llantwit Major |
871 |
2 |
76 |
FANCOURT Nigel |
Reading |
849 |
2 |
77 |
HODGSON Ben |
Harrogate |
844 |
4 |
78 |
PERRY Alan |
LTFC |
835 |
6 |
79 |
GREENWELL James |
MPAGB |
824 |
2 |
80 |
BURBEY Duncan |
Sutton Coldfield |
820 |
3 |
81 |
ADAIR Mark |
Foyle L C |
819 |
4 |
82 |
DAVIES Peter |
Mold |
799 |
6 |
83 |
WENGRAF David |
Sheffield U |
796 |
6 |
84 |
MACFARLANE Douglas |
RCP |
794 |
6 |
85 |
WILLIAMS Gareth |
Solent Swords |
794 |
5 |
86 |
JENNINGS Robert |
Canterbury |
789 |
4 |
87 |
WOODROW Simon |
Plymouth |
774 |
5 |
88 |
WEALE Sam |
MPAGB |
756 |
1 |
89 |
THORNTON James |
Ashton |
746 |
4 |
90 |
WORTHINGTON Ian |
Uppingham |
745 |
6 |
91 |
DAVIDSON Craig |
Bo'ness |
731 |
4 |
92 |
WILLIS Robert |
Eton |
723 |
4 |
93 |
ROWE-HAYNES Max |
LTFC |
694 |
6 |
94 |
LOCKYER James |
Skipton |
693 |
6 |
95 |
CHELL Matthew |
Haverstock |
684 |
3 |
96 |
BUCHANAN Tom |
Salle Jakab |
657 |
5 |
97 |
GREASLEY Adam |
Dunfermline |
655 |
6 |
98 |
EBLING Jon |
Apocalypse |
620 |
3 |
99 |
JACOBS Peter |
LTFC |
610 |
1 |
100 |
HAZLEWOOD Darryl |
Hathern |
604 |
6 |
ISL |
AGRENICH Alex |
Haverstock |
601 |
1 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
101 |
MILNER Tom |
LTFC |
581 |
5 |
FRA |
CARUANA Sylvain |
Ducs Alencon |
556 |
1 |
102 |
MACKENZIE Andrew |
AFU |
554 |
5 |
FRA |
GIROT Didier |
Ducs Alencon |
524 |
1 |
103 |
EWIN Tim |
Manchester U |
518 |
3 |
104 |
STONER Charles |
Wessex Blades |
515 |
3 |
105 |
MUNN Stefan |
LTFC |
460 |
2 |
106 |
DHILLON Mandeep |
Warwick Sch |
458 |
3 |
107 |
WIDDICOMBE Ben |
LTFC |
450 |
3 |
108 |
HALL Mark |
Bath Sword |
431 |
4 |
109 |
SARGEANT Richard |
U/A |
427 |
1 |
110 |
CARNEC Yves |
Duffy |
426 |
1 |
111 |
SKIPP Neil |
Sutton Coldfield |
415 |
2 |
112 |
ELVIN Jack |
LTFC |
410 |
6 |
113 |
GRAHAM Scott |
Aberdeen U |
402 |
3 |
114 |
TATNER Stephen |
Wessex Bl |
401 |
5 |
115 |
REVILLE John |
RCP |
400 |
5 |
116 |
SCOTT Ellis |
Haverstock |
396 |
3 |
NZL |
GIBBONS David |
Barclays |
394 |
1 |
117 |
INCE John |
Haverstock |
394 |
3 |
118 |
LAI Eric |
Gloucester |
390 |
1 |
119 |
HUNTLEY James |
Glastonbury |
384 |
5 |
120 |
ALCOCK Andrew |
RAF |
383 |
4 |
121 |
GROUNDWATER Peter |
Oxford U |
380 |
1 |
122 |
WOOD Jeff |
Ashton |
378 |
4 |
GER |
GOHNER Florian |
Wycliffe |
376 |
1 |
123 |
FENWICK Andrew |
Foyle |
373 |
3 |
124 |
PACIFICO Carlo |
Haverstock |
370 |
1 |
125 |
MCLEAN Ben |
MPAGB |
361 |
3 |
126 |
MCGRATTEN Eamonn |
U Coll Dublin |
337 |
3 |
127 |
SHAW Tom |
Haverstock |
330 |
3 |
128 |
BRACKIN Steve |
Southend |
330 |
4 |
129 |
COOPER Paul |
Stockport |
326 |
4 |
130 |
WARNER Mervyn |
Affondo |
323 |
4 |
131 |
KOK Keegan |
H Watt U |
320 |
5 |
132 |
TURBANOV Kirill |
Woking |
313 |
2 |
133 |
TECHER Henri |
Glasgow West End |
306 |
4 |
134 |
STEPHENS Tim |
H Watt U |
301 |
4 |
135 |
HALE Tristan |
York U |
294 |
4 |
136 |
MCMENEMY Gavin |
RCP |
290 |
5 |
137 |
HAINE Peter |
Trafford |
286 |
3 |
138 |
PILIKINGTON Jim |
Taunton |
280 |
6 |
139 |
SIMPSON Gerry |
Wessex Blades |
278 |
6 |
140 |
RAZZAKI Bari |
Renaissance |
269 |
2 |
141 |
TAYLOR John |
Uppingham Sch |
268 |
3 |
142 |
CHOUDRY Nazim |
Cambridge |
263 |
3 |
143 |
GEE Clive |
Stockport |
259 |
4 |
144 |
WATT Michael |
Foyle L C |
249 |
2 |
145 |
ALLEN Peter |
Stirling |
238 |
3 |
146 |
ROOSE S |
LTFC |
236 |
1 |
147 |
WILLOTT Timothy |
Uppingham Sch |
235 |
3 |
148 |
MCNULTY Phil |
RAF |
234 |
2 |
149 |
MCMIKEN Brian |
U/A |
233 |
2 |
150 |
HOSKING Paul |
RAF |
223 |
4 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
151 |
WILLETS Tom |
19 |
223 |
5 |
152 |
COURTNEY Jonathan |
Centurion |
222 |
4 |
153 |
POVEY Derek |
Gravesham |
222 |
3 |
154 |
JASKO Peter |
Haverstock |
220 |
1 |
155 |
PERKINS John |
Bath Sword |
213 |
1 |
156 |
TAYLOR Alistair |
Morecambe |
212 |
1 |
157 |
STOBBS David |
West Lancs |
210 |
2 |
158 |
OSBALDESTAN Bill |
Truro |
209 |
2 |
159 |
SHIELS Pete |
Liverpool |
207 |
2 |
160 |
LEITHES Alexander |
Kings College |
202 |
3 |
161 |
SMITH Hugo |
Bolton |
202 |
3 |
162 |
CLARK Mick |
LTFC |
201 |
1 |
KUW |
MALLALAH Ali |
Kuwait |
200 |
1 |
163 |
BARBER Nathan |
Bolton YMCA |
198 |
2 |
IRL |
MCGRAIL Piers |
S Duffy |
196 |
2 |
164 |
BRENTNALL Alex |
Kings Canterbury |
196 |
1 |
165 |
SCOTT Brian |
Reading |
195 |
2 |
NZL |
DUNCAN Andrew |
Wairapu |
194 |
1 |
166 |
AUSTIN Andrew |
Highland FC |
192 |
3 |
167 |
CULLING Andrew |
Wimbledon |
192 |
1 |
168 |
KENNEDY Alan |
Edinburgh U |
185 |
2 |
169 |
COOK Keith |
Edinburgh MBK |
184 |
1 |
170 |
FITZPATRICK Paul |
Bexley |
184 |
3 |
171 |
HOWARD Thomas |
Bristol |
184 |
3 |
172 |
MCBRYAN David |
Edinburgh U |
179 |
4 |
173 |
NORTHAM Stephen |
West Mid |
179 |
2 |
FRA |
CHAUME Hermann |
CE Lisieux |
178 |
1 |
174 |
MASSEY Oliver |
UWA |
175 |
2 |
175 |
ARENA Antonio |
Swindon |
173 |
2 |
176 |
MCKENZIE-BROWN P |
RAF |
173 |
3 |
177 |
HILL Clifford |
Wrekin Sword |
172 |
3 |
178 |
STEINER Adam |
Haverstock |
171 |
2 |
ITA |
CARMINATI Thomas |
u/a |
169 |
2 |
179 |
GREEN Chris |
Activ8 |
168 |
3 |
180 |
GLANVILLE Matthew |
Apocalypse |
168 |
2 |
181 |
WRIGHT Nick |
Dundee |
166 |
4 |
182 |
MCEWAN Harry |
Dundee |
163 |
4 |
IRL |
NAGLE Connor |
UCD |
162 |
1 |
FRA |
ROMAIN Yann |
Paris ASPP |
159 |
1 |
183 |
THOMAS David |
WARWICK |
159 |
2 |
184 |
NORRIS Paul |
Kings Lynn |
157 |
3 |
185 |
MAYER Mattheus |
Edinburgh U |
155 |
1 |
186 |
HICKS Kevin |
RCP |
154 |
2 |
187 |
SOUTHWELL Andy |
Portsmouth |
152 |
2 |
188 |
TATNER Anthony |
Wessex Bl |
147 |
4 |
189 |
LUMSDEN John |
Glenalmond |
146 |
1 |
190 |
TAYLOR Doug |
Bromsgrove |
146 |
1 |
191 |
BRODIE Philip |
Edinburgh |
145 |
2 |
192 |
ROBBIE Simeon |
MPAGB |
144 |
1 |
FRA |
JARRY Diony |
Ducs Alencon |
140 |
1 |
193 |
FENSOM Robert |
Chilwell B |
138 |
2 |
194 |
WHEELER Stuart |
Pembroke |
138 |
1 |
### |
YU Jacky C K |
U/A |
135 |
2 |
195 |
TAN Mike |
Haverstock |
133 |
4 |
196 |
KENT Rick |
Ashton |
129 |
2 |
197 |
HAMILL Chris |
LTFC |
128 |
1 |
198 |
JOHNSON Ralph |
Tenterton |
128 |
1 |
199 |
MCCLURE Gareth |
Queens U |
128 |
1 |
200 |
TELFER Max |
Sheffield |
125 |
4 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
IRL |
SCHMID Adrian |
UC D |
123 |
2 |
201 |
MACKENSEN Efienne |
Truro |
123 |
1 |
202 |
YOUNG Timothy |
Bo'ness |
123 |
2 |
203 |
KLENCZAR Anthony |
Wingerworth |
120 |
3 |
204 |
MATTHEWS Stephen |
Haverstock |
120 |
1 |
205 |
MESHKOV Bob |
Sussex House |
120 |
1 |
206 |
MIDDLEBROOK Miles |
York FC |
120 |
3 |
207 |
GILL Chris |
UUC |
119 |
2 |
208 |
PARKER James |
Foyle L C |
119 |
2 |
209 |
ADAIR Chris |
Foyle L C |
118 |
2 |
210 |
WOODING Chris |
Gravesham |
118 |
2 |
211 |
SHERWOOD David |
Pendle |
116 |
2 |
212 |
SMITH Mark |
Essex U |
116 |
1 |
USA |
HOOPES III Richard |
USA |
114 |
1 |
RUS |
KYRILOV Dimitri |
RUS |
113 |
1 |
213 |
GRAVES Colin |
BSE |
111 |
2 |
214 |
HYDE John |
Tenterden |
108 |
2 |
215 |
KELLY Peter |
Oxford U |
107 |
1 |
216 |
DOYLE Colm |
H Watt U |
106 |
2 |
217 |
JANCLOES Sebastien |
Glasgow U |
106 |
2 |
218 |
NEAL Richard |
Tenterden |
105 |
2 |
NED |
BOEK Robert |
MVO (HOL |
104 |
1 |
219 |
BRACKIN Peter |
Southend |
104 |
1 |
220 |
MCMILLEN Alastair |
Edinburgh U |
104 |
2 |
221 |
PROUDMAN Aram |
Foyle L C |
104 |
1 |
222 |
DAVIDSON Alister |
Uuc |
103 |
1 |
223 |
ROME Peter |
Warwick |
103 |
1 |
224 |
THOMPSON Simon |
UNATT |
103 |
1 |
225 |
BROWN James |
UPPINGHAM |
102 |
3 |
226 |
RAWSON William |
Woking |
102 |
1 |
IRL |
MCGINLEY Niall |
HAVERSTOCK |
101 |
2 |
227 |
WINSTANLEY John |
Warwick U |
101 |
2 |
228 |
CAUSTON Brian |
PORTSLADE |
99 |
2 |
229 |
BEAVEN Dominic |
Streatham |
98 |
1 |
USA |
HOOPES II Richard |
USA |
95 |
1 |
230 |
LAZZARIN Andrew |
Blantyre |
95 |
2 |
231 |
BENTLEY Jonathan |
Actve8 |
94 |
1 |
232 |
HALL Will |
Warwick Sch |
91 |
2 |
233 |
HOLBURN Colin |
Stourbridge |
88 |
1 |
234 |
LEE Adam |
WESSEX BLADES |
87 |
3 |
235 |
UPCRAFT Alexander |
Haverstock |
85 |
2 |
236 |
STEADMAN Clive |
Bexley |
84 |
2 |
237 |
WAREHAM Nick |
Westminster |
84 |
2 |
238 |
DAZELEY.Paul |
RGS High Wycombe |
83 |
2 |
239 |
BRIGGS Ian |
Woking |
82 |
3 |
240 |
HOODGSON Rob |
Durham |
80 |
1 |
241 |
LEE James |
Salle Rose |
80 |
2 |
242 |
MOFFAT Ken |
Centurions |
80 |
1 |
243 |
WARD Ivan |
Huntingdon |
80 |
2 |
244 |
GIBSON Ian |
Reading |
78 |
1 |
245 |
WHITE Chris |
Norfolk |
78 |
1 |
246 |
BARTON Dicky |
RN |
77 |
1 |
247 |
HIBBERD Andrew |
Arnold School |
77 |
2 |
248 |
MCLEOD Richard |
Wrexham |
77 |
2 |
249 |
MOWBRAY Paul |
AFU |
77 |
1 |
250 |
RITCHIE Fraser |
Norfolk |
76 |
3 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
251 |
GARLEY Shaun |
Apocalypse |
75 |
2 |
252 |
TRAMPOUKIS Christos |
Glasgow Uni |
74 |
2 |
253 |
VOLLER James |
Beauclerk Esc |
74 |
1 |
BEL |
BERTINO Yves |
Maison d'Escrime |
71 |
1 |
254 |
NEEDHAM Mark |
ROYAL NAVY |
71 |
1 |
255 |
SNELLING Brian |
Oxford U |
71 |
1 |
256 |
WHITE David |
QUB |
71 |
1 |
NED |
DEN HAAN Mark |
MVO |
70 |
1 |
BEL |
EGGERMONT Marcus |
Schermacademie Wezowski |
70 |
1 |
257 |
CROOKE Michael |
NEWHAM |
70 |
1 |
258 |
ICARDI Alessandro |
H Watt U |
70 |
1 |
259 |
MCEVOY Mark |
UUC |
70 |
1 |
MACAU |
CHAO CHONG Hang |
U/A |
69 |
1 |
BEL |
DE NEVE Nico |
Scherma Aalst (BEL |
69 |
1 |
260 |
ALLEN Connor |
Foyle L C |
69 |
1 |
261 |
BEITH Mark |
CUFC |
69 |
1 |
262 |
CERNOHORSKY Jan |
Paul |
69 |
1 |
263 |
EDWARDS Steven |
Wirral |
69 |
2 |
264 |
HAYES John |
Estuary |
69 |
1 |
265 |
JOOSTE Andre |
NEWTON ABBOTT |
69 |
2 |
266 |
WILSON Glenn |
Foyle L C |
69 |
1 |
267 |
ZHAO Guo Jun |
Uuc |
69 |
1 |
268 |
HYDES David |
Guildford |
67 |
1 |
269 |
GILHEAD Edward |
Bath Sword |
66 |
1 |
270 |
CHASE Alex |
Reading |
65 |
1 |
271 |
DAVIDSON Alistair |
UUC |
65 |
1 |
272 |
MYERS Mark |
One Two Six |
65 |
1 |
273 |
SMITH Peter |
PITMAN |
65 |
2 |
274 |
AULT Alan |
S Pitman |
64 |
1 |
275 |
BILIC David |
Morley |
64 |
1 |
276 |
ROBERTS Philip |
Salle Rose |
64 |
1 |
277 |
WILSON Chris |
UPPINGHAM |
64 |
2 |
278 |
ATHANASOPOULOS Vasileios |
Reading |
63 |
2 |
279 |
JENKINS Mark |
Maidstone |
63 |
1 |
280 |
TROITZSCH Raphael |
Edinburgh U |
63 |
1 |
281 |
BAKER John |
Bristol |
62 |
1 |
282 |
CAMPBELL James |
RCP |
62 |
2 |
283 |
JAEGER Nick |
Chichester |
62 |
1 |
284 |
CALDER James |
Dunfermline |
61 |
2 |
285 |
SPOFFORTH Ian |
Chichester |
61 |
1 |
286 |
WRIGHT Charles |
STREATHAM |
61 |
1 |
287 |
MCGLONE Patrick |
LTFC |
60 |
1 |
288 |
WALKER Andrew |
Haverstock |
60 |
1 |
289 |
BARNES Nathan |
Essex U |
55 |
2 |
290 |
TOOOLEY Malcolm |
Wingerworth FC |
55 |
2 |
291 |
BOWD Richard |
Glasgow U |
54 |
2 |
292 |
SEVERN Matthew |
Morecombe |
53 |
1 |
IRL |
HALLORAN Keith |
Salle Duffy |
52 |
1 |
293 |
MCBEAN-MEIR Adrian |
STAFFS UNI |
51 |
2 |
IRL |
GABRIEL Sam |
Phoenix |
50 |
1 |
294 |
HOWARD Steven |
Durham U |
50 |
1 |
295 |
SHEK Ken |
H Watt U |
50 |
2 |
296 |
BROWN Peter |
QUB |
49 |
1 |
297 |
LONGTHORN Gary |
West Lancs |
48 |
1 |
USA |
MCLURE Stephen |
No-Fear |
44 |
1 |
BEL |
VAN POPPEL Ad |
Parcival (BEL |
44 |
1 |
298 |
CABORN Ed |
Warwick |
44 |
1 |
299 |
GIBSON Rory |
Glasgow U |
44 |
1 |
300 |
HILLIER David |
Southampton U |
44 |
2 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
301 |
JANET Jean |
Huntingdonshire |
44 |
1 |
302 |
ALEXANDER Daniel |
Trafford Sword |
43 |
1 |
303 |
CORKE Elliott |
AFFONDO |
43 |
1 |
304 |
DAHL-HANSEN Kjetil |
H Watt U |
43 |
1 |
305 |
GOISHE Lionel |
H Watt U |
43 |
1 |
306 |
HANNAH S J |
Herdwick |
43 |
1 |
307 |
DENNIS Ian |
Gt Grimsby |
42 |
1 |
308 |
MCBRIEN Charles |
GWFC |
42 |
1 |
309 |
RODRIGUEZ J |
|
42 |
1 |
310 |
WARWICKER John |
KINGS LYNN |
42 |
1 |
311 |
CODD Gareth |
Strathclyde |
41 |
1 |
312 |
COTON Chris |
Paul |
41 |
1 |
313 |
FIGGEST Robert |
Salle Pitman |
41 |
1 |
314 |
LOVELL Brian |
WICKFORD |
41 |
1 |
315 |
ROSE Ken |
Dunfermline |
41 |
1 |
316 |
TURNER Ian |
Liverpool |
41 |
1 |
317 |
HENDERSON-BEGG R |
RAF |
40 |
1 |
318 |
HERRIDGE Ashley |
SIR JOHN MOOR |
40 |
1 |
319 |
RATCLIFFE Andrew |
ICE |
40 |
1 |
320 |
GORT Alex |
ESCRIME |
37 |
2 |
321 |
BRAILSFORD Gary |
RAF |
35 |
2 |
322 |
DAVISON Andrew |
Sheffield Hall |
35 |
1 |
323 |
SHARPE.Richard |
Frisby Fencers |
34 |
1 |
324 |
CAHILL David |
Salle Duffy |
33 |
1 |
325 |
SELLICK Matt |
Chelmsford |
33 |
1 |
326 |
BRADBURY Mike |
Reading |
32 |
1 |
327 |
ROBERTSON Stuart |
Gt Yarmouth |
32 |
1 |
NOR |
GOUGH Robert |
Oslo |
31 |
1 |
328 |
POTTER Marcus |
WARWICK |
31 |
2 |
329 |
ROSE Tony |
Norfolk |
31 |
1 |
330 |
BLOT Lilian |
UEA |
30 |
1 |
331 |
HARBOURN Bernard |
Norfolk |
30 |
1 |
332 |
MEYER Mick |
Norfolk |
30 |
1 |
333 |
MORGAN.Christopher |
Chilwell Blades |
27 |
2 |
334 |
BOELEN.Peter |
Uppingham School |
24 |
2 |
335 |
STEINBERG Stephen |
Lansdowne |
24 |
1 |
336 |
KENNEDY.Tom |
Westminster School |
23 |
2 |
337 |
REED Ian |
SEACOURT |
23 |
2 |
338 |
THORNTON Roger |
Chichester |
23 |
1 |
339 |
HEYDON Graham |
Warwick Sch |
22 |
1 |
340 |
DOHERTY.Glenn |
Haverstock |
21 |
1 |
341 |
FENSON Robert |
Kimberley |
21 |
1 |
342 |
LLOYD-JONES Richard |
Renaissance |
21 |
1 |
343 |
FERGUSON Adam |
KCS |
20 |
1 |
344 |
HILDITCH David |
Renaisance |
20 |
1 |
345 |
LAKIN.Neil |
Ampa |
20 |
1 |
346 |
MEARA.Hefin |
Sheffield University |
20 |
1 |
347 |
ASTON David |
Pembrokeshire |
19 |
1 |
348 |
CHAPMAN Marc |
Canterbury |
19 |
1 |
349 |
VICTORY David |
Bath |
19 |
1 |
350 |
MANKIN Ben |
Bath U |
18 |
1 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
351 |
VICKERY Ralph |
Taunton |
18 |
1 |
352 |
CAINE David |
Warwick |
17 |
1 |
353 |
CLARKE Alasdair |
Warwick U |
17 |
1 |
354 |
FALZON Robert |
YMCA Bolton |
17 |
1 |
355 |
HOLBURN Simon |
Stourbridge |
17 |
1 |
356 |
KING Matthew |
Bolton |
17 |
1 |
357 |
KNAPMAN Mike |
Plymouth |
17 |
1 |
358 |
THOMAS David |
Warwick U |
17 |
1 |
BEL |
CHARLIER Françoise |
Cercle Royal d'escrime de Charleroi |
16 |
1 |
BEL |
DE SCHEEMAECHER |
Het Yzeren Masker |
16 |
1 |
359 |
HAY Alastair |
Aberdeen U |
16 |
1 |
360 |
MACMASTER Iain |
Dunfermline |
16 |
1 |
361 |
WHITEMAN Mike |
LOUGHBOROUGH |
16 |
1 |
GER |
AUER Klaus |
Munich |
15 |
1 |
BEL |
BLOMMES Jacques |
Yzeren Masker |
15 |
1 |
BEL |
FOULON Xavier |
K.S.S.M.A. |
15 |
1 |
BEL |
VYVEY Bart |
Yzeren Masker |
15 |
1 |
362 |
ARNOLD Paul |
Reading |
15 |
1 |
363 |
CHAN Danny |
York U |
15 |
1 |
364 |
CLARK Matthew |
Navy |
15 |
1 |
365 |
FITCH Colin |
H Watt U |
15 |
1 |
366 |
HAMILTON Mark |
AFU |
15 |
1 |
367 |
LE BERT-FRANCIS Philip |
Edinburgh |
15 |
1 |
368 |
NAPIER HOLFORD Malc |
olm AFU |
15 |
1 |
369 |
PATTERSON Sean |
HAVERSTOCK |
15 |
1 |
370 |
PITMAN Chris |
Great Yarmouth |
15 |
1 |
371 |
POTTER Steve |
Stourbridge |
15 |
1 |
372 |
SMITH Vincent |
West Lancs |
15 |
1 |
373 |
YUEN Kelvin |
Shrewsbury Sch |
15 |
1 |
374 |
DUDLEY-SMITH Russel |
l WESTMINSTER |
14 |
1 |
375 |
DUNNETT Robert |
Pitman |
14 |
1 |
376 |
ELLEN Joe |
Gravesham |
14 |
1 |
377 |
GREY Edmund |
Haverstock |
14 |
1 |
378 |
MATHER Malcolm |
RAF |
14 |
1 |
379 |
PEMBERTON Dan |
SOLENT SWORDS |
14 |
1 |
380 |
ROWLOSON Daniel |
UNATT |
14 |
1 |
381 |
SINGLETON Mark |
Ramsden |
14 |
1 |
NED |
DEN HAAN Johan |
MVO (HOL |
13 |
1 |
BEL |
SCHELLINGS Charles |
La Maison de l'Escrime (BEL |
13 |
1 |
382 |
BARTON Mark |
ROYAL NAVY |
13 |
1 |
383 |
FLYNN Jim |
AFU |
13 |
1 |
384 |
KEYTE Tim |
SOLENT SWORDS |
13 |
1 |
385 |
MANNING Edward |
St Paul's School |
13 |
1 |
386 |
JOHNSON Sam |
Sussex House |
12 |
1 |
387 |
BARANNIKOV Dmitri |
Wycliffe |
11 |
1 |
388 |
GALLOP Peter |
Norfolk |
11 |
1 |
389 |
GILLESPIE Graeme |
GWEFC |
11 |
1 |
390 |
NASIR Jamal |
Woking |
11 |
1 |
391 |
YOUNG James |
Boness |
11 |
1 |
392 |
CRUSE Graham |
Heriot Watt |
10 |
1 |
393 |
HOLLINS Berin |
Dundee |
10 |
1 |
394 |
LIM Max |
Strathclyde Uni |
10 |
1 |
395 |
MONTGOMERY Alex |
Irvine |
10 |
1 |
396 |
BULLOCK Ian |
Apocalypse |
8 |
1 |
397 |
GEORGI Christoph |
Uppingham Sch |
7 |
1 |
398 |
MORGAN David |
Chilwell B |
7 |
1 |
399 |
SEARS.Adam |
Chilwell Blades |
7 |
1 |
400 |
SPICER.Tristan |
Lindisfarne |
7 |
1 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
401 |
GIOSET Lionel |
Heriot Watt |
4 |
1 |
402 |
KJELLQVIST Rikard |
Edinburgh Uni |
4 |
1 |
403 |
SALA Jamie |
Edinburgh FC |
4 |
1 |
Rank |
Name |
Club |
Points tot. |
No |
|